Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country Status
1 BREUS, Yevheniia UKR 
2 MORKVYCH, Nataliia UKR 
3 VERES, Amarilla HUN 
4 MOGOS, Andrea ITA 
5 HAJMASI, Eva Andrea HUN 
6 BURDON, Renata POL 
7 TRIGILIA, Loredana ITA 
8 FIDRYCH, Marta POL 
9 TIBIASHVILI, Nino 10  GEO 
10 QUINOLA, Sandrine 18  FRA 
11 BRUNATI, Sofia 19  ITA 
12 CHAI, Camille 22  CAN 
13 ZACHARIADI, Adamantia-Styliani 23  GRE 
14 LAO, In I 26  MAC 
15 VLAMI, Efthymia 30  GRE 
16 MAXIMIN, Anne Sophie 31  FRA 
Round Scores
Pool #1
On strip 9  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
BURDON, Renata
POL
1 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 4 +16
ZACHARIADI, Adamantia-Styliani
GRE
2 D0 D1 V5 D0 1 0.25 6 17 -11
TRIGILIA, Loredana
ITA
3 D0 V5 V5 D1 2 0.50 11 13 -2
CHAI, Camille
CAN
4 D0 D2 D2 D1 0 0.00 5 20 -15
BREUS, Yevheniia
UKR
5 D4 V5 V5 V5 3 0.75 19 7 +12
Referee(s):
FILAIRE, Fabien
FRA

Pool #2
On strip 10  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
FIDRYCH, Marta
POL
1 D3 V5 D1 V5 V5 3 0.60 19 14 +5
HAJMASI, Eva Andrea
HUN
2 V5 V5 D1 D3 V5 3 0.60 19 16 +3
MAXIMIN, Anne Sophie
FRA
3 D2 D1 D1 D3 V5 1 0.20 12 23 -11
MORKVYCH, Nataliia
UKR
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 7 +18
LAO, In I
MAC
5 D0 V5 V5 D4 V5 3 0.60 19 18 +1
BRUNATI, Sofia
ITA
6 D2 D2 D3 D0 D2 0 0.00 9 25 -16
Referee(s):
POCHET, Thierry
BEL

Pool #3
On strip 11  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
QUINOLA, Sandrine
FRA
1 D4 V5 V5 D0 2 0.50 14 13 +1
VERES, Amarilla
HUN
2 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 11 +9
MOGOS, Andrea
ITA
3 D3 D4 V5 D2 1 0.25 14 15 -1
VLAMI, Efthymia
GRE
4 D0 D0 D0 D2 0 0.00 2 20 -18
TIBIASHVILI, Nino
GEO
5 V5 D3 V5 V5 3 0.75 18 9 +9
Referee(s):
DOROSHYN, Oleksandr
UKR

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country V V/M TS TR Ind Status
1 MORKVYCH, Nataliia UKR  1.00  25  +18  Advanced
2 BURDON, Renata POL  1.00  20  +16  Advanced
3 VERES, Amarilla HUN  1.00  20  11  +9  Advanced
4 BREUS, Yevheniia UKR  0.75  19  +12  Advanced
5 TIBIASHVILI, Nino 10  GEO  0.75  18  +9  Advanced
6 FIDRYCH, Marta POL  0.60  19  14  +5  Advanced
7 HAJMASI, Eva Andrea HUN  0.60  19  16  +3  Advanced
8 LAO, In I 26  MAC  0.60  19  18  +1  Advanced
9 QUINOLA, Sandrine 18  FRA  0.50  14  13  +1  Advanced
10 TRIGILIA, Loredana ITA  0.50  11  13  -2  Advanced
11 MOGOS, Andrea ITA  0.25  14  15  -1  Advanced
12 ZACHARIADI, Adamantia-Styliani 23  GRE  0.25  17  -11  Advanced
13 MAXIMIN, Anne Sophie 31  FRA  0.20  12  23  -11  Advanced
14 CHAI, Camille 22  CAN  0.00  20  -15  Advanced
15 BRUNATI, Sofia 19  ITA  0.00  25  -16  Advanced
16 VLAMI, Efthymia 30  GRE  0.00  20  -18  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) MORKVYCH, Nataliia
UKR
 
  (1) MORKVYCH, Nataliia
UKR
 
(16) VLAMI, Efthymia
GRE
 
15 - 2
Ref:  DOROSHYN, Oleksandr  UKR 
    (1) MORKVYCH, Nataliia
UKR
 
(9) QUINOLA, Sandrine
FRA
 
  15 - 3
Ref:  FILAIRE, Fabien  FRA 
  (8) LAO, In I
MAC
 
 
(8) LAO, In I
MAC
 
15 - 7
Ref:  FILAIRE, Fabien  FRA 
 
    (1) BREUS, Yevheniia
UKR
 
(5) TIBIASHVILI, Nino
GEO
 
  15 - 11 
  (5) TIBIASHVILI, Nino
GEO
 
   
(12) ZACHARIADI, Adamantia-Styliani
GRE
 
15 - 4
Ref:  DOROSHYN, Oleksandr  UKR 
   
    (4) BREUS, Yevheniia
UKR
 
 
(13) MAXIMIN, Anne Sophie
FRA
 
  15 - 6
Ref:  FILAIRE, Fabien  FRA 
 
  (4) BREUS, Yevheniia
UKR
 
 
(4) BREUS, Yevheniia
UKR
 
15 - 7
Ref:  LISPI, Alessandro  ITA 
 
    (1) BREUS, Yevheniia
UKR
 
(3) VERES, Amarilla
HUN
 
  15 - 9
Ref:  TOGNOLLI, Alessia  ITA 
  (3) VERES, Amarilla
HUN
 
   
(14) CHAI, Camille
CAN
 
15 - 2
Ref:  FILAIRE, Fabien  FRA 
   
    (3) MOGOS, Andrea
ITA
 
   
(11) MOGOS, Andrea
ITA
 
  15 - 14
Ref:  DOROSHYN, Oleksandr  UKR 
   
  (6) MOGOS, Andrea
ITA
 
     
(6) FIDRYCH, Marta
POL
 
15 - 7
Ref:  FILAIRE, Fabien  FRA 
     
    (2) HAJMASI, Eva Andrea
HUN
 
 
(7) HAJMASI, Eva Andrea
HUN
 
  15 - 11   
  (7) HAJMASI, Eva Andrea
HUN
 
   
(10) TRIGILIA, Loredana
ITA
 
15 - 10
Ref:  FILAIRE, Fabien  FRA 
   
    (2) HAJMASI, Eva Andrea
HUN
 
 
(15) BRUNATI, Sofia
ITA
 
  15 - 8
Ref:  DOROSHYN, Oleksandr  UKR 
 
  (2) BURDON, Renata
POL
 
 
(2) BURDON, Renata
POL
 
15 - 2
Ref:  DOROSHYN, Oleksandr  UKR 
 
   

Final Results
Event finished at 2:25 PM
Place Name Country
1 BREUS, Yevheniia UKR 
2 HAJMASI, Eva Andrea HUN 
3T MORKVYCH, Nataliia UKR 
3T MOGOS, Andrea ITA 
5 BURDON, Renata POL 
6 VERES, Amarilla HUN 
7 TIBIASHVILI, Nino GEO 
8 LAO, In I MAC 
9 FIDRYCH, Marta POL 
10 QUINOLA, Sandrine FRA 
11 TRIGILIA, Loredana ITA 
12 ZACHARIADI, Adamantia-Styliani GRE 
13 MAXIMIN, Anne Sophie FRA 
14 CHAI, Camille CAN 
15 BRUNATI, Sofia ITA 
16 VLAMI, Efthymia GRE