Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country Status
1 JANA, Saysunee THA 
2 POZNIAK, Tetiana UKR 
3 DEMAUDE, Cecile FRA 
4 DANI, Gyöngyi 14  HUN 
5 LOUFAKI, Kalliopi 15  GRE 
6 TAUBER, Sylvi 16  GER 
7 FIAKLISTAVA, Kirstina 18  BLR 
8 SAKURAI, Anri 20  JPN 
9 HAREZA, Patrycja 22  POL 
10 CHUNG, Yuen Ping 23  HKG 
11 TONG, Nga Ting 26  HKG 
12 PELOUX, Circée 27  FRA 
13 YESINA, Olga 28  UKR 
Round Scores
Pool #1
On strip 5,6  at 11:30 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
HAREZA, Patrycja
POL
1 V5 D2 V5 D1 D4 V5 3 0.50 22 18 +4
DANI, Gyöngyi
HUN
2 D1 D0 V5 V5 V5 V5 4 0.67 21 22 -1
PELOUX, Circée
FRA
3 V5 V5 V5 D4 V5 V5 5 0.83 29 13 +16
TONG, Nga Ting
HKG
4 D0 D2 D2 D1 D4 D4 0 0.00 13 30 -17
JANA, Saysunee
THA
5 V5 D4 V5 V5 V5 V5 5 0.83 29 11 +18
SAKURAI, Anri
JPN
6 V5 D4 D1 V5 D0 V5 3 0.50 20 26 -6
LOUFAKI, Kalliopi
GRE
7 D2 D2 D3 V5 D0 D3 1 0.17 15 29 -14
Referee(s):
LISPI, Alessandro
ITA
WITOVSKI, Maciej
POL

Pool #2
On strip 7  at 11:30 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
FIAKLISTAVA, Kirstina
BLR
1 V5 D3 D2 D3 V5 2 0.40 18 17 +1
CHUNG, Yuen Ping
HKG
2 D1 D1 D0 V5 D1 1 0.20 8 24 -16
DEMAUDE, Cecile
FRA
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 11 +14
POZNIAK, Tetiana
UKR
4 V5 V5 D2 V1 V3 4 0.80 16 9 +7
TAUBER, Sylvi
GER
5 V4 D4 D3 D0 V4 2 0.40 15 16 -1
YESINA, Olga
UKR
6 D2 V5 D2 D2 D2 1 0.20 13 18 -5
Referee(s):
NAGY, Jozsef
HUN

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country V V/M TS TR Ind Status
1 DEMAUDE, Cecile FRA  1.00  25  11  +14  Advanced
2 JANA, Saysunee THA  0.83  29  11  +18  Advanced
3 PELOUX, Circée 27  FRA  0.83  29  13  +16  Advanced
4 POZNIAK, Tetiana UKR  0.80  16  +7  Advanced
5 DANI, Gyöngyi 14  HUN  0.67  21  22  -1  Advanced
6 HAREZA, Patrycja 22  POL  0.50  22  18  +4  Advanced
7 SAKURAI, Anri 20  JPN  0.50  20  26  -6  Advanced
8 FIAKLISTAVA, Kirstina 18  BLR  0.40  18  17  +1  Advanced
9 TAUBER, Sylvi 16  GER  0.40  15  16  -1  Advanced
10 YESINA, Olga 28  UKR  0.20  13  18  -5  Advanced
11 CHUNG, Yuen Ping 23  HKG  0.20  24  -16  Advanced
12 LOUFAKI, Kalliopi 15  GRE  0.17  15  29  -14  Advanced
13 TONG, Nga Ting 26  HKG  0.00  13  30  -17  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) DEMAUDE, Cecile
FRA
 
  (1) DEMAUDE, Cecile
FRA
 
(16) -BYE-   
    (1) FIAKLISTAVA, Kirstina
BLR
 
(9) TAUBER, Sylvi
GER
 
  15 - 9
Ref:  POCHET, Thierry  BEL 
  (8) FIAKLISTAVA, Kirstina
BLR
 
 
(8) FIAKLISTAVA, Kirstina
BLR
 
15 - 6
Ref:  NAGY, Jozsef  HUN 
 
    (1) FIAKLISTAVA, Kirstina
BLR
 
(5) DANI, Gyöngyi
HUN
 
  15 - 13
Ref:  WITOVSKI, Maciej  POL 
  (5) DANI, Gyöngyi
HUN
 
   
(12) LOUFAKI, Kalliopi
GRE
 
15 - 11
Ref:  LISPI, Alessandro  ITA 
   
    (4) POZNIAK, Tetiana
UKR
 
 
(13) TONG, Nga Ting
HKG
 
  15 - 8
Ref:  LISPI, Alessandro  ITA 
 
  (4) POZNIAK, Tetiana
UKR
 
 
(4) POZNIAK, Tetiana
UKR
 
15 - 6
Ref:  LISPI, Alessandro  ITA 
 
    (1) JANA, Saysunee
THA
 
(3) PELOUX, Circée
FRA
 
  15 - 5
Ref:  NAGY, Jozsef  HUN
Video:  LISPI, Alessandro  ITA
Assist:  POCHET, Thierry  BEL
 
  (3) PELOUX, Circée
FRA
 
   
(14) -BYE-       
    (3) HAREZA, Patrycja
POL
 
   
(11) CHUNG, Yuen Ping
HKG
 
  15 - 10
Ref:  NAGY, Jozsef  HUN 
   
  (6) HAREZA, Patrycja
POL
 
     
(6) HAREZA, Patrycja
POL
 
15 - 14
Ref:  NAGY, Jozsef  HUN 
     
    (2) JANA, Saysunee
THA
 
 
(7) SAKURAI, Anri
JPN
 
  15 - 6
Ref:  LISPI, Alessandro  ITA 
 
  (7) YESINA, Olga
UKR
 
   
(10) YESINA, Olga
UKR
 
15 - 13
Ref:  WITOVSKI, Maciej  POL 
   
    (2) JANA, Saysunee
THA
 
 
(15) -BYE-    15 - 7
Ref:  WITOVSKI, Maciej  POL 
 
  (2) JANA, Saysunee
THA
 
 
(2) JANA, Saysunee
THA
 
   
   

Final Results
Event finished at 9:30 AM
Place Name Country
1 JANA, Saysunee THA 
2 FIAKLISTAVA, Kirstina BLR 
3T HAREZA, Patrycja POL 
3T POZNIAK, Tetiana UKR 
5 DEMAUDE, Cecile FRA 
6 PELOUX, Circée FRA 
7 DANI, Gyöngyi HUN 
8 YESINA, Olga UKR 
9 SAKURAI, Anri JPN 
10 TAUBER, Sylvi GER 
11 CHUNG, Yuen Ping HKG 
12 LOUFAKI, Kalliopi GRE 
13 TONG, Nga Ting HKG