Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country Status
1 FIDRYCH, Marta POL 
2 BREUS, Yevheniia UKR 
3 VERES, Amarilla HUN 
4 KRAJNYAK, Zsuzsanna HUN 
5 YU, Chui Yee 12  HKG 
6 FAN, Pui Shan 14  HKG 
7 NG, Justine Charissa 16  HKG 
8 BURDON, Renata 18  POL 
9 KELMAN, Linor 20  ISR 
10 VAN ACHTERBERG, Elke Lale 27  TUR 
11 FORIS, Erika 28  HUN 
12 QUINOLA, Sandrine 31  FRA 
13 ZACHARIADI, Adamantia-Styliani 38  GRE 
14 CHAI, Camille 39  CAN 
15 BORTOLETTO, Sara 40  ITA 
16 BRUNATI, Sofia 41  ITA 
17 LAM, Ka Man 49  HKG 
18 IMERI, Zarife 55  GER 
19 MAXIMIN, Anne Sophie   FRA 
Round Scores
Pool #1
On strip 5,6  at 12:30 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
MAXIMIN, Anne Sophie
FRA
1 D3 V5 D2 D1 D1 V5 2 0.33 17 26 -9
IMERI, Zarife
GER
2 V5 V5 V5 V5 D4 V5 5 0.83 29 18 +11
ZACHARIADI, Adamantia-Styliani
GRE
3 D3 D2 D0 D1 D2 D2 0 0.00 10 30 -20
FAN, Pui Shan
HKG
4 V5 D4 V5 D4 D4 V5 3 0.50 27 20 +7
NG, Justine Charissa
HKG
5 V5 D4 V5 V5 D2 V5 4 0.67 26 18 +8
FIDRYCH, Marta
POL
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 14 +16
FORIS, Erika
HUN
7 D3 D0 V5 D3 D2 D1 1 0.17 14 27 -13
Referee(s):
POCHET, Thierry
BEL

Pool #2
On strip 9  at 12:30 PM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
QUINOLA, Sandrine
FRA
1 D2 V5 D2 V5 D4 2 0.40 18 22 -4
BREUS, Yevheniia
UKR
2 V5 V5 D3 V5 V5 4 0.80 23 8 +15
BURDON, Renata
POL
3 D4 D0 D1 V5 D4 1 0.20 14 23 -9
KRAJNYAK, Zsuzsanna
HUN
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 8 +17
BRUNATI, Sofia
ITA
5 D3 D1 D3 D2 D4 0 0.00 13 25 -12
CHAI, Camille
CAN
6 V5 D0 V5 D0 V5 3 0.60 15 22 -7
Referee(s):
MIJATOVIC, Bojan
CRO
BEL, Erik
NED

Pool #3
On strip 10  at 12:30 PM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
YU, Chui Yee
HKG
1 V5 V5 V5 V5 D3 4 0.80 23 13 +10
LAM, Ka Man
HKG
2 D0 V5 D4 D0 D0 1 0.20 9 24 -15
KELMAN, Linor
ISR
3 D4 D4 V5 D1 D1 1 0.20 15 21 -6
BORTOLETTO, Sara
ITA
4 D0 V5 D1 D1 D0 1 0.20 7 24 -17
VAN ACHTERBERG, Elke Lale
TUR
5 D4 V5 V5 V5 D2 3 0.60 21 12 +9
VERES, Amarilla
HUN
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 6 +19
Referee(s):
LECZYCKI, Jakub
POL

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country V V/M TS TR Ind Status
1 VERES, Amarilla HUN  1.00  25  +19  Advanced
2 KRAJNYAK, Zsuzsanna HUN  1.00  25  +17  Advanced
3 FIDRYCH, Marta POL  1.00  30  14  +16  Advanced
4 IMERI, Zarife 55  GER  0.83  29  18  +11  Advanced
5 BREUS, Yevheniia UKR  0.80  23  +15  Advanced
6 YU, Chui Yee 12  HKG  0.80  23  13  +10  Advanced
7 NG, Justine Charissa 16  HKG  0.67  26  18  +8  Advanced
8 VAN ACHTERBERG, Elke Lale 27  TUR  0.60  21  12  +9  Advanced
9 CHAI, Camille 39  CAN  0.60  15  22  -7  Advanced
10 FAN, Pui Shan 14  HKG  0.50  27  20  +7  Advanced
11 QUINOLA, Sandrine 31  FRA  0.40  18  22  -4  Advanced
12 MAXIMIN, Anne Sophie   FRA  0.33  17  26  -9  Advanced
13 KELMAN, Linor 20  ISR  0.20  15  21  -6  Advanced
14 BURDON, Renata 18  POL  0.20  14  23  -9  Advanced
15 LAM, Ka Man 49  HKG  0.20  24  -15  Advanced
16 BORTOLETTO, Sara 40  ITA  0.20  24  -17  Advanced
17 FORIS, Erika 28  HUN  0.17  14  27  -13  Eliminated
18 BRUNATI, Sofia 41  ITA  0.00  13  25  -12  Eliminated
19 ZACHARIADI, Adamantia-Styliani 38  GRE  0.00  10  30  -20  Eliminated
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) VERES, Amarilla
HUN
 
  (1) VERES, Amarilla
HUN
 
(16) BORTOLETTO, Sara
ITA
 
15 - 0
Ref:  MIJATOVIC, Bojan  CRO 
    (1) VERES, Amarilla
HUN
 
(9) CHAI, Camille
CAN
 
  15 - 7
Ref:  BEL, Erik  NED 
  (8) VAN ACHTERBERG, Elke Lale
TUR
 
 
(8) VAN ACHTERBERG, Elke Lale
TUR
 
15 - 13
Ref:  MIJATOVIC, Bojan  CRO 
 
    (1) BREUS, Yevheniia
UKR
 
(5) BREUS, Yevheniia
UKR
 
  15 - 10
Ref:  LECZYCKI, Jakub  POL
Assist:  POCHET, Thierry  BEL
Assist:  WITOVSKI, Maciej  POL
 
  (5) BREUS, Yevheniia
UKR
 
   
(12) MAXIMIN, Anne Sophie
FRA
 
15 - 4
Ref:  LECZYCKI, Jakub  POL 
   
    (4) BREUS, Yevheniia
UKR
 
 
(13) KELMAN, Linor
ISR
 
  15 - 10
Ref:  MIJATOVIC, Bojan  CRO 
 
  (4) IMERI, Zarife
GER
 
 
(4) IMERI, Zarife
GER
 
15 - 11
Ref:  LECZYCKI, Jakub  POL 
 
    (1) YU, Chui Yee
HKG
 
(3) FIDRYCH, Marta
POL
 
  15 - 14
Ref:  MIJATOVIC, Bojan  CRO
Video:  BEL, Erik  NED
Assist:  SPEHNER, Vincent  FRA
 
  (3) FIDRYCH, Marta
POL
 
   
(14) BURDON, Renata
POL
 
15 - 8
Ref:  KHRYSTYK, Volodimyr  UKR 
   
    (3) YU, Chui Yee
HKG
 
   
(11) QUINOLA, Sandrine
FRA
 
  15 - 13
Ref:  KHRYSTYK, Volodimyr  UKR 
   
  (6) YU, Chui Yee
HKG
 
     
(6) YU, Chui Yee
HKG
 
15 - 6
Ref:  KHRYSTYK, Volodimyr  UKR 
     
    (2) YU, Chui Yee
HKG
 
 
(7) NG, Justine Charissa
HKG
 
  15 - 7
Ref:  KHRYSTYK, Volodimyr  UKR
Video:  MIJATOVIC, Bojan  CRO
Assist:  BEL, Erik  NED
 
 
  (7) FAN, Pui Shan
HKG
 
   
(10) FAN, Pui Shan
HKG
 
15 - 9
Ref:  BEL, Erik  NED 
   
    (2) KRAJNYAK, Zsuzsanna
HUN
 
 
(15) LAM, Ka Man
HKG
 
  15 - 7
Ref:  LECZYCKI, Jakub  POL 
 
  (2) KRAJNYAK, Zsuzsanna
HUN
 
 
(2) KRAJNYAK, Zsuzsanna
HUN
 
15 - 5
Ref:  BEL, Erik  NED 
 
   

Final Results
Event finished at 9:30 AM
Place Name Country
1 YU, Chui Yee HKG 
2 BREUS, Yevheniia UKR 
3T KRAJNYAK, Zsuzsanna HUN 
3T VERES, Amarilla HUN 
5 FIDRYCH, Marta POL 
6 IMERI, Zarife GER 
7 VAN ACHTERBERG, Elke Lale TUR 
8 FAN, Pui Shan HKG 
9 NG, Justine Charissa HKG 
10 CHAI, Camille CAN 
11 QUINOLA, Sandrine FRA 
12 MAXIMIN, Anne Sophie FRA 
13 KELMAN, Linor ISR 
14 BURDON, Renata POL 
15 LAM, Ka Man HKG 
16 BORTOLETTO, Sara ITA 
17 FORIS, Erika HUN 
18 BRUNATI, Sofia ITA 
19 ZACHARIADI, Adamantia-Styliani GRE