Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country Status
1 VIO, Beatrice Maria ITA 
2 DANI, Gyöngyi HUN 
3 KHETSURIANI, Irma GEO 
4 POZNIAK, Tetiana 11  UKR 
5 DEMAUDE, Cecile 13  FRA 
6 CHUNG, Yuen Ping 14  HKG 
7 TAUBER, Sylvi 16  GER 
8 SAKURAI, Anri 21  JPN 
9 SABLON, Sophie 22  FRA 
10 FIAKLISTAVA, Kirstina 23  BLR 
11 TONG, Nga Ting 25  HKG 
12 DOLOH, Nadiia 29  UKR 
Round Scores
Pool #1
On strip 4  at 1:00 PM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
DEMAUDE, Cecile
FRA
1 V2 D1 V5 D4 V5 3 0.60 17 14 +3
POZNIAK, Tetiana
UKR
2 D1 D1 V5 V5 V5 3 0.60 17 14 +3
VIO, Beatrice Maria
ITA
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 3 +22
TONG, Nga Ting
HKG
4 D2 D1 D0 D2 D2 0 0.00 7 25 -18
FIAKLISTAVA, Kirstina
BLR
5 V5 D2 D0 V5 D0 2 0.40 12 21 -9
SAKURAI, Anri
JPN
6 D1 D4 D1 V5 V5 2 0.40 16 17 -1
Referee(s):
TAMAS, Henriette
HUN

Pool #2
On strip 12  at 1:00 PM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
DOLOH, Nadiia
UKR
1 V5 V5 D4 D0 D2 2 0.40 16 20 -4
DANI, Gyöngyi
HUN
2 D3 V5 V5 D4 V5 3 0.60 22 13 +9
SABLON, Sophie
FRA
3 D2 D1 D1 D1 D4 0 0.00 9 25 -16
TAUBER, Sylvi
GER
4 V5 D1 V5 D4 V5 3 0.60 20 18 +2
KHETSURIANI, Irma
GEO
5 V5 V5 V5 V5 D4 4 0.80 24 14 +10
CHUNG, Yuen Ping
HKG
6 V5 D1 V5 D3 V5 3 0.60 19 20 -1

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country V V/M TS TR Ind Status
1 VIO, Beatrice Maria ITA  1.00  25  +22  Advanced
2 KHETSURIANI, Irma GEO  0.80  24  14  +10  Advanced
3 DANI, Gyöngyi HUN  0.60  22  13  +9  Advanced
4T DEMAUDE, Cecile 13  FRA  0.60  17  14  +3  Advanced
4T POZNIAK, Tetiana 11  UKR  0.60  17  14  +3  Advanced
6 TAUBER, Sylvi 16  GER  0.60  20  18  +2  Advanced
7 CHUNG, Yuen Ping 14  HKG  0.60  19  20  -1  Advanced
8 SAKURAI, Anri 21  JPN  0.40  16  17  -1  Advanced
9 DOLOH, Nadiia 29  UKR  0.40  16  20  -4  Advanced
10 FIAKLISTAVA, Kirstina 23  BLR  0.40  12  21  -9  Advanced
11 SABLON, Sophie 22  FRA  0.00  25  -16  Advanced
12 TONG, Nga Ting 25  HKG  0.00  25  -18  Advanced
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) VIO, Beatrice Maria
ITA
 
  (1) VIO, Beatrice Maria
ITA
 
(16) -BYE-   
    (1) VIO, Beatrice Maria
ITA
 
(9) DOLOH, Nadiia
UKR
 
  15 - 5 
  (8) SAKURAI, Anri
JPN
 
 
(8) SAKURAI, Anri
JPN
 
15 - 8
Ref:  KHACHATRYAN, Harutyun  GER 
 
    (1) VIO, Beatrice Maria
ITA
 
(5) DEMAUDE, Cecile
FRA
 
  15 - 2
Ref:  TAMAS, Henriette  HUN 
  (5) DEMAUDE, Cecile
FRA
 
   
(12) TONG, Nga Ting
HKG
 
15 - 11
Ref:  LISPI, Alessandro  ITA 
   
    (4) POZNIAK, Tetiana
UKR
 
 
(13) -BYE-    15 - 13
Ref:  KHACHATRYAN, Harutyun  GER 
 
  (4) POZNIAK, Tetiana
UKR
 
 
(4) POZNIAK, Tetiana
UKR
 
   
    (1) VIO, Beatrice Maria
ITA
 
(3) DANI, Gyöngyi
HUN
 
  15 - 5
Ref:  CHIU, Yan Chat Anka  HKG
Assist:  LUK, Wai Lung  HKG
Assist:  WITOVSKI, Maciej  POL
 
  (3) DANI, Gyöngyi
HUN
 
   
(14) -BYE-       
    (3) DANI, Gyöngyi
HUN
 
   
(11) SABLON, Sophie
FRA
 
  15 - 3     
  (6) TAUBER, Sylvi
GER
 
     
(6) TAUBER, Sylvi
GER
 
15 - 6
Ref:  CHIU, Yan Chat Anka  HKG 
     
    (2) DANI, Gyöngyi
HUN
 
 
(7) CHUNG, Yuen Ping
HKG
 
  15 - 12
Ref:  LISPI, Alessandro  ITA 
 
  (7) CHUNG, Yuen Ping
HKG
 
   
(10) FIAKLISTAVA, Kirstina
BLR
 
15 - 8
Ref:  TAMAS, Henriette  HUN 
   
    (2) KHETSURIANI, Irma
GEO
 
 
(15) -BYE-    15 - 12
Ref:  TAMAS, Henriette  HUN 
 
  (2) KHETSURIANI, Irma
GEO
 
 
(2) KHETSURIANI, Irma
GEO
 
   
   

Final Results
Event finished at 5:24 PM
Place Name Country
1 VIO, Beatrice Maria ITA 
2 DANI, Gyöngyi HUN 
3T KHETSURIANI, Irma GEO 
3T POZNIAK, Tetiana UKR 
5 DEMAUDE, Cecile FRA 
6 TAUBER, Sylvi GER 
7 CHUNG, Yuen Ping HKG 
8 SAKURAI, Anri JPN 
9 DOLOH, Nadiia UKR 
10 FIAKLISTAVA, Kirstina BLR 
11 SABLON, Sophie FRA 
12 TONG, Nga Ting HKG