Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country Status
1 KRAJNYAK, Zsuzsanna HUN 
2 YU, Chui Yee HKG 
3 MORKVYCH, Nataliia UKR 
4 HAJMASI, Eva Andrea HUN 
5 TRIGILIA, Loredana ITA 
6 MOGOS, Andrea ITA 
7 NG, Justine Charissa 10  HKG 
8 FAN, Pui Shan 12  HKG 
9 TIBIASHVILI, Nino 21  GEO 
10 VLAMI, Efthymia 24  GRE 
11 VAN ACHTERBERG, Elke Lale 25  TUR 
12 FORIS, Erika 29  HUN 
13 LAO, In I 36  MAC 
14 BORTOLETTO, Sara 39  ITA 
15 KELMAN, Linor 42  ISR 
16 LAM, Ka Man 46  HKG 
17 IMERI, Zarife 51  GER 
18 JONKER, Chantal   NED 
Round Scores
Pool #1
On strip 10  at 11:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
NG, Justine Charissa
HKG
1 V5 V5 D3 V5 D3 3 0.60 21 14 +7
JONKER, Chantal
NED
2 D0 D0 D0 D3 D0 0 0.00 3 25 -22
LAO, In I
MAC
3 D3 V5 D1 V5 D2 2 0.40 16 16 0
KRAJNYAK, Zsuzsanna
HUN
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 8 +17
KELMAN, Linor
ISR
5 D1 V5 D1 D0 D0 1 0.20 7 23 -16
MOGOS, Andrea
ITA
6 V5 V5 V5 D4 V5 4 0.80 24 10 +14
Referee(s):
FILAIRE, Fabien
FRA
LISPI, Alessandro
ITA

Pool #2
On strip 11  at 11:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
YU, Chui Yee
HKG
1 V5 V5 D4 V5 V5 4 0.80 24 10 +14
FAN, Pui Shan
HKG
2 D2 D0 V5 V5 V5 3 0.60 17 14 +3
TRIGILIA, Loredana
ITA
3 D1 V5 V5 V5 V5 4 0.80 21 8 +13
VAN ACHTERBERG, Elke Lale
TUR
4 V5 D4 D2 V5 V5 3 0.60 21 15 +6
FORIS, Erika
HUN
5 D0 D0 D1 D0 D2 0 0.00 3 25 -22
IMERI, Zarife
GER
6 D2 D0 D0 D1 V5 1 0.20 8 22 -14
Referee(s):
SPEHNER, Vincent
FRA
LA ROSA, Massimo
ITA

Pool #3
On strip 9  at 11:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
HAJMASI, Eva Andrea
HUN
1 V5 D2 V5 V5 V5 4 0.80 22 6 +16
TIBIASHVILI, Nino
GEO
2 D1 D0 D3 D3 V5 1 0.20 12 21 -9
MORKVYCH, Nataliia
UKR
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 5 +20
VLAMI, Efthymia
GRE
4 D0 V5 D1 V5 V5 3 0.60 16 16 0
LAM, Ka Man
HKG
5 D0 V5 D1 D1 V5 2 0.40 12 18 -6
BORTOLETTO, Sara
ITA
6 D0 D1 D1 D2 D0 0 0.00 4 25 -21
Referee(s):
DOROSHYN, Oleksandr
UKR
TOGNOLLI, Alessia
ITA

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Country V V/M TS TR Ind Status
1 MORKVYCH, Nataliia UKR  1.00  25  +20  Advanced
2 KRAJNYAK, Zsuzsanna HUN  1.00  25  +17  Advanced
3 HAJMASI, Eva Andrea HUN  0.80  22  +16  Advanced
4T MOGOS, Andrea ITA  0.80  24  10  +14  Advanced
4T YU, Chui Yee HKG  0.80  24  10  +14  Advanced
6 TRIGILIA, Loredana ITA  0.80  21  +13  Advanced
7 NG, Justine Charissa 10  HKG  0.60  21  14  +7  Advanced
8 VAN ACHTERBERG, Elke Lale 25  TUR  0.60  21  15  +6  Advanced
9 FAN, Pui Shan 12  HKG  0.60  17  14  +3  Advanced
10 VLAMI, Efthymia 24  GRE  0.60  16  16  Advanced
11 LAO, In I 36  MAC  0.40  16  16  Advanced
12 LAM, Ka Man 46  HKG  0.40  12  18  -6  Advanced
13 TIBIASHVILI, Nino 21  GEO  0.20  12  21  -9  Advanced
14 IMERI, Zarife 51  GER  0.20  22  -14  Advanced
15 KELMAN, Linor 42  ISR  0.20  23  -16  Advanced
16 BORTOLETTO, Sara 39  ITA  0.00  25  -21  Advanced
17T FORIS, Erika 29  HUN  0.00  25  -22  Eliminated
17T JONKER, Chantal   NED  0.00  25  -22  Eliminated
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) MORKVYCH, Nataliia
UKR
 
  (1) MORKVYCH, Nataliia
UKR
 
(16) BORTOLETTO, Sara
ITA
 
15 - 1
Ref:  FILAIRE, Fabien  FRA 
    (1) MORKVYCH, Nataliia
UKR
 
(9) FAN, Pui Shan
HKG
 
  15 - 12
Ref:  LA ROSA, Massimo  ITA 
  (8) FAN, Pui Shan
HKG
 
 
(8) VAN ACHTERBERG, Elke Lale
TUR
 
15 - 10
Ref:  FILAIRE, Fabien  FRA 
 
    (1) YU, Chui Yee
HKG
 
(5) MOGOS, Andrea
ITA
 
  15 - 7 
  (5) MOGOS, Andrea
ITA
 
   
(12) LAM, Ka Man
HKG
 
15 - 7
Ref:  DOROSHYN, Oleksandr  UKR 
   
    (4) YU, Chui Yee
HKG
 
 
(13) TIBIASHVILI, Nino
GEO
 
  15 - 7
Ref:  FILAIRE, Fabien  FRA 
 
  (4) YU, Chui Yee
HKG
 
 
(4) YU, Chui Yee
HKG
 
15 - 1
Ref:  DOROSHYN, Oleksandr  UKR 
 
    (1) KRAJNYAK, Zsuzsanna
HUN
 
(3) HAJMASI, Eva Andrea
HUN
 
  15 - 14 
  (3) HAJMASI, Eva Andrea
HUN
 
   
(14) IMERI, Zarife
GER
 
15 - 6     
    (3) HAJMASI, Eva Andrea
HUN
 
   
(11) LAO, In I
MAC
 
  15 - 2
Ref:  LUK, Wai Lung  HKG 
   
  (6) TRIGILIA, Loredana
ITA
 
     
(6) TRIGILIA, Loredana
ITA
 
15 - 9       
    (2) KRAJNYAK, Zsuzsanna
HUN
 
 
(7) NG, Justine Charissa
HKG
 
  15 - 6   
  (7) NG, Justine Charissa
HKG
 
   
(10) VLAMI, Efthymia
GRE
 
15 - 8
Ref:  LA ROSA, Massimo  ITA 
   
    (2) KRAJNYAK, Zsuzsanna
HUN
 
 
(15) KELMAN, Linor
ISR
 
  15 - 9
Ref:  DOROSHYN, Oleksandr  UKR 
 
  (2) KRAJNYAK, Zsuzsanna
HUN
 
 
(2) KRAJNYAK, Zsuzsanna
HUN
 
15 - 1
Ref:  TOGNOLLI, Alessia  ITA 
 
   

Final Results
Event finished at 4:24 PM
Place Name Country
1 KRAJNYAK, Zsuzsanna HUN 
2 YU, Chui Yee HKG 
3T HAJMASI, Eva Andrea HUN 
3T MORKVYCH, Nataliia UKR 
5 MOGOS, Andrea ITA 
6 TRIGILIA, Loredana ITA 
7 NG, Justine Charissa HKG 
8 FAN, Pui Shan HKG 
9 VAN ACHTERBERG, Elke Lale TUR 
10 VLAMI, Efthymia GRE 
11 LAO, In I MAC 
12 LAM, Ka Man HKG 
13 TIBIASHVILI, Nino GEO 
14 IMERI, Zarife GER 
15 KELMAN, Linor ISR 
16 BORTOLETTO, Sara ITA 
17T JONKER, Chantal NED 
17T FORIS, Erika HUN